Fecsegő

Ötleteljünk hogyan alakítsuk a fórumot!
agocska
Adminisztrátor
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2012.05.23. 22:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Fecsegő

HozzászólásSzerző: agocska » 2012.05.25. 22:10

Ide bármi jöhet. (Ami nem ütközik persze a fórum szabályzat kitételeivel :D)

Rasttyetta
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2013.08.03. 13:44

Re: Fecsegő

HozzászólásSzerző: Rasttyetta » 2013.08.05. 17:21

Sziasztok!
Nem tudom, ki mennyire ismeri az ún. Fake Book-okat (vagy hívják Real Book-nak is, valamilyen oknál fogva): ezek olyan kották, amik a daloknak csak a dallamát tartalmazzák, esetleg akkordokat a kísérethez, általában fúvósok (pl. szaxisok) használják. Akit érdekel a dolog (és tud kottát olvasni), innen letölthet egy nagy rakást, ne ijedjetek meg a japán szövegektől és a nagy fájloktól (egy pdf-ben több is van), Bachtól Kansasig van benne minden, érdemes csemegézni. http://davidvaldez.blogspot.hu/2008/07/japanese-fake-book-bonanza.html (Ezek C hangolású okarínákra vannak, G-sekkel még lehet őket nyomni, de Bb-re már vannak spécik, a hangterjedelem miatt.)

agocska
Adminisztrátor
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2012.05.23. 22:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

HozzászólásSzerző: agocska » 2013.08.22. 13:01

Rasttyetta írtaColonSziasztok!
Nem tudom, ki mennyire ismeri az ún. Fake Book-okat (vagy hívják Real Book-nak is, valamilyen oknál fogva): ezek olyan kották, amik a daloknak csak a dallamát tartalmazzák, esetleg akkordokat a kísérethez, általában fúvósok (pl. szaxisok) használják. Akit érdekel a dolog (és tud kottát olvasni), innen letölthet egy nagy rakást, ne ijedjetek meg a japán szövegektől és a nagy fájloktól (egy pdf-ben több is van), Bachtól Kansasig van benne minden, érdemes csemegézni. http://davidvaldez.blogspot.hu/2008/07/japanese-fake-book-bonanza.html (Ezek C hangolású okarínákra vannak, G-sekkel még lehet őket nyomni, de Bb-re már vannak spécik, a hangterjedelem miatt.)

Á, szuper! Köszi! :) Létrehoztam egy topikot a kottáknak, nem is tudom eddig hogy maradt ki. Esetleg majd rakd fel oda is, ha lesz időd/kedved :)

Rasttyetta
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2013.08.03. 13:44

HozzászólásSzerző: Rasttyetta » 2013.08.23. 19:13

Szuper, átrakom oda is, gyűljenek csak a kották, sohasem lehet belőlük elég. :)

Martin98
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2015.02.09. 20:46

HozzászólásSzerző: Martin98 » 2015.02.13. 20:39

Üdv!

Nem tudom, mennyire aktív még ez az oldal, de látom hogy okarinákkal foglalkoztok. Ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Nos, az lenne a helyzet, hogy kinéztem magamnak egy darabot, de egy kis gondom akadt, pontosabban kettő is. Nem nem az ára az :)
Az első problémám az lenne hogy neten rendelném, bankszámlám pedig sajnos nincs (nem mennék bele, de máshonnan se nagyon tudnék támogatást kapni ez ügyben). A második pedig, hogy mivel nem értek az okarinákhoz, nem tudom megmondani megéri-e az árát.

Erről volna szó: http://www.dx.com/p/12-hole-alto-ocarin ... N5D_eaG-So

Röviden: egy vállalkozó szellemű embere lenne szükségem, aki megrendelné nekem, ha megéri. Ami a pénzt illeti, nagyobb távolságokba csak postázás útján tudnám eljuttatni.

Előre is köszönöm a segítséget! ;)

Vissza: